СОДРЖИНА

Roger Cobb is a Vietnam vet whose career as a horror novelist has taken a turn for the worse when his son Jimmy mysteriously disappears while visiting his aunt's house. Roger's search for Jimmy destroys his marriage and his writing career. The sudden death of his aunt brings Roger back to the house where his nightmares began. The evil zombies in the house force Roger to endure a harrowing journey into his past.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Стан Хелсинг (2009)

  image
  Ноќта на Халовин, вработен во изнајмувачница на филмови Стан Хелсинг мора да го спаси гратчето од шест, најстрашни во историјата на кинематографијата, монструми...
 • Носферату (1922)

  image
  Агент за некретнине Хатер стиже на Карпате да закључи уговор о продаји са тајанственим хер Орлоком. Иако га сељаци упозоравају, Хатер одлази у злокобни замак где...
 • Прв пат (2014)

  image
  Тинејџерот Роб го чека важен ден. Најпрво мора успешно да го заврши разговорот за факултет кој за него го посакуваат неговите родители, да се дружи се пријателите...
 • Заслепен (2000)

  image
  Филм почиње причом Елиота Ричардса (Брендан Фрасер). Његов живот је неуспешан и нема с ким да поприча. У наставку филма среќе жену која је наводно ѓаво. Елиот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.