СОДРЖИНА

Едно древно зло се ослободува кога проколнатата мумија повторно оживува со уште поголема моќ. Сега Рик и неговата жена Евелин тргнуваат во смел обид да го спасат својот син, а и светот.
Во 1933 година поминуваат осум години откако храбриот легионер Рик О'Конел и бестрашната египтологистка Евелин се бореа за своите животи против непријател стар 3000 години по име Имотеп. Рик и Евелин сега се во брак, го одгледуваат својот син Алекс во Лондон. Еден сплет на околности доведува до пронаоѓањето на мумијата на Имотеп, воскресната во Британскиот музеј. Таа повторно шета по светот во потрага по бесмртност. Но, уште една сила е ослободена во светот, родена од најтемните ритуали на древниот египетски мистицизам и таа е посилна дури и од Имотеп. Кога овие две сили се судираат, судбината на светот ќе биде доведена во опасност, испраќајќи го семејството О'Конел во очајничка трка за спас на светот од незамисливото зло и за спас на нивниот син пред да биде премногу доцна.

Слики

Враќање на мумијатаВраќање на мумијатаNBCUNBCUВраќање на мумијатаВраќање на мумијатаВраќање на мумијатаВраќање на мумијатаВраќање на мумијатаNBCUNBCUВраќање на мумијатаВраќање на мумијатаВраќање на мумијатаВраќање на мумијатаВраќање на мумијатаВраќање на мумијатаВраќање на мумијатаВраќање на мумијатаВраќање на мумијата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пеколко (2004)

  image
  Во последните денови на Втората светска војна, Нацистите се обидуваат да користат црна магија за својата пропадната кауза. Сојузниците го заземаат кампот каде се...
 • Кралот на шкорпиите (2002)

  image
  Пустински војник се бори со војска која ја уништува неговата земја. Тој ја заробува главната гатачка на непријателот, заминува во длабочината на пустината со неа...
 • Лара Крофт: Ограбувачка на гробови (2001)

  image
  Базиран на популарната видеоигра, филмот ги прикажува авантурите на Лара Крофт (Анџелина Џоли), која патува на егзотични дестинации во потрага по богатства и...
 • Ван Хелсинг (2004)

  image
  Во Трансилванија, во 19 век, ловецот на чудовишта Абрахам Ван Хелсинг, го лови бесмртниот гроф Дракула и други зли сили и при тоа му помага Ана Валериус.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.