СОДРЖИНА

Жртва на несреќа, мало кученце се сеќава на своите различни сопственици кои безусловно ги сакало. Со ненамалена емпатија, Марона донесувала светлина и невиност во секоја куќа каде што живеела.
Марона е мало кученце чиј живот оставил длабоки траги помеѓу луѓето со кои се среќавала. После една незгода, таа се сеќава на сите домови и различни искуства што ги имала. Како што сеќавањата на Марона се враќаат во минатото, нејзината ненамалена емпатија и љубов носат светлина и невиност во животите на сите нејзини сопственици.

Слики

Фантастичното патување на МаронаФантастичното патување на МаронаФантастичното патување на МаронаФантастичното патување на МаронаФантастичното патување на МаронаФантастичното патување на МаронаФантастичното патување на МаронаФантастичното патување на Марона

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • До твојата последна смрт (2019)

  среда
  image
  Излегувајќи како единствена преживеана од изопачената игра на татко ѝ, Миријам добива понуда од натприродниот Господар на играта да се врати во времето и да се...
 • Зајакот Петре (2018)

  среда
  image
  Тврдоглавиот и немирен зајак Петар предизвикува хаос во домот и градината на човекот по име г. Мекгрегор. Сепак, нивното ривалство станува уште пожестоко кога и...
 • Рататуи (2007)

  денес
  image
  Во урнебесната анимирана авантура „Рататуи, стаорецот по име Реми сонува да стане голем готвач и покрај желбата на неговото семејство и очигледниот проблем дека е...
 • Семејството Адамс (2019)

  денес
  image
  Семејството Адамс се враќа на екраните со првата анимирана комедија за најексцентричното семејство во соседството. Смешно, необично и многу сликовито, Семејството...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.