СОДРЖИНА

Вашингтонската политичка новинарка Рејчел Армстронг пишува за владин скандал во кој открива име на агент на ЦИА.
Кога владиниот обвинител бара да го открие изворот, таа одбива и оди во затвор, борејќи се за принципите на својата кариера. Напната политичка драма извадена директно од насловите, „Ништо освен вистината“ на Род Лури ја раскажува приказната за новинарка од Вашингтон, која станува владина мета откако одбива да го открие својот извор за една статија која го открива идентитетот на еден таен оперативец на ЦИА. Рејчел Армстронг (Кејт Бекинсејл) е амбициозна млада новинарка која работи во „Кепитол Сан Тајмс“, еден од најголемите везници во Вашингтон. Кога весникот ја објавува горливата статија на Рејчел, откривајќи го идентитетот на тајниот агент на ЦИА, Ерика Ван Дорен (Вера Фармига), харизматичниот специјален обвинител, Петон Дубоа (Мет Дилон) бара таа да го открие својот извор за статијата. Со поддршката на нејзиниот сопруг, Реј (Дејвид Швимер); нејзиниот уредник, Бони (Анџела Басет) и адвокатот на весникот, Ејврил (Ноа Вајл), Рејчел се спротивставува на барањето на Петон и настанува хаос. Кога Рејчел исто така одбива да го открие својот извор дури и на Окружниот судија на САД, Хал (Флојд Адамс), таа е обвинета за непочитување на судот и е однесена во вашингтонскиот центар за притвор, сѐ додека не одлучи да соработува. Како адвокат на Рејчел, Алберт Бурнсајд (Алан Алда) расправа за нејзиниот случај сѐ до Врховниот суд, а јавноста почнува да прашува зошто нападнатата новинарка би ги жртвувала своето семејство и својата кариера за да го одржи својот новинарски интегритет.

Слики

Ништо освен вистинатаНишто освен вистинатаНишто освен вистинатаНишто освен вистинатаНишто освен вистинатаНишто освен вистинатаНишто освен вистинатаНишто освен вистинатаНишто освен вистинатаНишто освен вистинатаНишто освен вистинатаНишто освен вистинатаНишто освен вистинатаНишто освен вистинатаНишто освен вистината

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лагите кои ги кажуваме (2017)

  вторник
  image
  По смртта на својот шеф Деми, возачот Доналд има последна задача, да ги уништи сите траги од љубовницата на Деми. Некогаш помеѓу довербата и предавството, помеѓу...
 • Телефонска говорница (2002)

  среда
  image
  ТЕЛЕФОНСКА ГОВОРНИЦА е филм за она што се случува кога одговарате на телефонска говорница, а гласот од другата страна ви кажува дека ако ја затворите телефонската...
 • Виртуелен насилник (2015)

  среда
  image
  Компјутерски хакер принудува британска тинејџерка да ги извршува неговите обврски. Доколку одбие, хакерот во јавност ќе ги извади нејзините експлицитни фотографии.
 • Градот на гревот (2005)

  среда
  image
  Добре дојдовте во Син Сити. Град што ги привлекува силните. Некои го нарекуваат мрачен... бесчувствителен. Ги има и оние што го викаат дом – расипани цајкани,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.