СОДРЖИНА

Олег, млад летонски месар, оди за Брисел со цел да заработи пристојна плата во локалната фабрика за месо, но неговиот надежен живот се претвора во безнадежност кога потпаѓа под контрола на полскиот криминалец Анджеј.
Олег е млад летонски месар кој се сели во Белгија во потрага по подобар живот. Тој добива работа во фабрика за месо во Брисел и на почетокот сè оди добро... сè додека неговите соништа не се разнишани кога ја губи работата и е обвинет за незгодата на неговиот колега Кшиштоф, кој доаѓа на работа пијан и си го пресекува прстот со пилата за месо. Олег, сега без работна дозвола, наскоро станува зависен од полската мафија, каде што нервозниот криминалец Аджеј го зема под свои закрила. Олег продолжува да тоне сè подлабоко и подлабоко додека се мачи да се помири со фактот дека можеби нема да може да се врати дома.

Слики

ОлегОлегОлегОлегОлегОлегОлегОлегОлег

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Покер куќа (2008)

  image
  A dramatization of Lori Petty's teenage years spent in small town Iowa.
 • Копнеж по храна (2019)

  image
  30-годишна. 105 килограми. Јинг-Џуан работи во детскиот центар на мајка ѝ каде што многу тешко се вклопува сѐ додека не го запознае Ву, доставувач кој носи...
 • The Return of the Dead Army (1989)

  image
  A military and a priest are trying to find the bones of the Italian army in Albania 15 year after the end of World War II.
 • Зад хоризонтот (2019)

  image
  Во летото 1976 г., доаѓа топлотен бран и рурална Швајцарија се суши со огромна брзина. Во оваа задушлива околина, Гас, 13-годишен син на еден фармер, сведочи за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.