СОДРЖИНА

Пет ликови (Бет Мидлер, Кетлин Девер, Ден Леви, Сара Полсон и Иса Реј) се исповедаат за карантинот што ги допрел нивните животи за време на пандемијата во 2020 г. и за животот во светот на длабоко поделената политика.
Социјално дистанцираната комедија на ХБО, „Крајбрежни елити“ раскажува современи приказни за ликовите кои на различни начини се справуваат со политиката, културата и пандемијата. Бет Мидлер, Кетлин Девер, Ден Леви, Сара Полсон и Иса Реј играат во оваа специјална презентација која го истражува нашиот денешен свет на длабоко поделена политика и универзалната потрага по човечка поврзаност. Оригинално започната во театарот во Њујорк, „Крајбрежни елити“ прави скок од сцената на екранот на почетокот на пандемијата и еволуира во реално време додека се одвиваат невидените настани во 2020 година. Филмот фрла светлина врз пет различни и страсни погледи на работите низ Соединетите Држави. Кога карантинот ги принудува овие ликови да се справуваат со изолацијата, тие реагираат со фрустрација, веселост и интроспекција.

Сцеарист:
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 88 мин

Слики

Крајбрежни елити

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мамин син (2007)

  денес
  image
  Polako, na njihovo iznenađenje, Džefri počinje da se ponaša u skladu sa svojim godinama.
 • Таткото (2019)

  денес
  image
  Ден после погребот на жена му, Васил и синот Павел дознаваат дека таа се обидувала да му се јави на соседот на телефон. Навлечен кон натприродното, Васил оди да...
 • Tutta colpa di Giuda (2009)

  денес
  image
  A prison-set musical about a female theater director who sets up a reinterpretation of the Crucifixion.
 • Господин Батињол (2002)

  денес
  image
  Година 1942, десјтвото е во окупираниот Париз. Едмонд Батињол, продавач незаинтересиран за политика, живее со својата жена и ќерка во малечок стан веднаш до...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.