СОДРЖИНА

Desperate for cash to save his deathly ill mother, college wrestler Ali (George Kosturos, AMERICAN WRESTLER: THE WIZARD) enters the hidden world of underground fighting. Ali shows promise, but he lacks skills, and gets beaten bloody. Duke (Sean Patrick Flanery, THE BOONDOCK SAINTS), a troubled handler, takes pity on the boy and trains him to be a fierce competitor-but is it enough to make Ali a winner? This gritty action tale also stars Tommy Flanagan ("Sons of Anarchy").

Слики

American Fighter

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хероји неба (2006)

  денес
  image
  Иако Америка није желела да се меша у овај рат не сматрајуќи га својим, формира се група која се смело упушта у авантуру без свести о количини опасности која их...
 • Крокодил и његов нилски коњ (1979)

  денес
  image
  Африка. Том "Нилски коњ" вози туристе и ловце у својем џипу по природи, показујуќи им афричке животиње у својеврсном сафарију. Меѓутим, његов роѓак Слим...
 • Скокач (2008)

  денес
  image
  Научно фантастичниот трилер скокнува во нов свет со СКОКАЧ, кој ги започнува епските авантури на еден човек кој открива дека ја поседува возбудливата способност...
 • Стрелец (2021)

  денес
  image
  Ранчер на границата на Аризона се обидува да заштити младо момче од Мексико кое бега од мексиканскиот картел и платениците кои го бркаат во САД.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.