СОДРЖИНА

Инспиративната приказна за Дамбо, храброто слонче кое ги користи своите големи уши за да стекне слава со помош на својот паметен, најдобар пријател Тимоти Кју Маус, ќе ја воодушеви публиката од сите возрасти.
Првпат во историјата, на 70-годишнината од овој револуционерен филм, искусете ги авантурите на единствениот летачки слон на светот во неверојатната, сосема нова дигитална реконструкција. Инспиративната приказна за Дамбо, храброто слонче кое ги користи своите големи уши за да стекне слава со помош на својот паметен, најдобар пријател Тимоти Кју Маус, ќе ја воодушеви публиката од сите возрасти. Сега, наградуваната музика и моќната порака за пријателството и вербата во себе ќе досегнат нови височини во анимираната класика „Дамбо“ на „Волт Дизни“!

Слики

ДамбоДамбоДамбоДамбоДамбоДамбоДамбоДамбоДамбоДамбо

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лоракс (2012)

  image
  Едно 12-годишно момче ја бара единствената работа што ќе му овозможи да ја добие љубовта на девојката од неговите соништа. За да ја најде, тој мора да ја открие...
 • Богатството на Тиламук (2006)

  image
  Четиринаесет годишната Џули се сели во приморскиот град Манзанита, Орегон, кога нејзиниот татко ќе ја изгуби работата. Семејството тешко се навикнува на животот...
 • Барби -острвска принцеза (2007)

  image
  Прелепој младој жени Ро, која живи одсечено од света на идиличном острвцу, цео свет се мења када је принц авантуристичког духа одведе заједно са њеним крзненим...
 • Принцезата Ема (2019)

  image
  Ема е осумгодишна принцеза која може да разговара со коњите. Овој талент го наследила од нејзината пра-пра-пра-пра-пра-баба, Карлота. Според легендата, Карлота со...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.