рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 6.83/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Филмот ги истражува менталните предизвици на Сара (Ева Грин) која треба да учествува во вселенска мисија со мажи. Таа мора да се справи со суровиот тренинг, сексизмот и пред сѐ, со помислата да ја остави својата 7-годишна ќерка 1 година.
Одличната научничка и космонаутка Сара Лоро (Ева Грин) ја постигнала својата професионална амбиција да биде одбрана за едногодишна мисија на Меѓународната вселенска станица. Додека ги започнува своите интензивни физички и ментални обуки, таа се справува со реалноста на тоа што ќе значи постигнувањето на нејзиниот сон за неа како родител и за нејзината седумгодишна ќерка Стела. Додека наближува мисијата, а таа се соочува со дополнителни предизвици во меѓународниот тим што го предводи еден познат астронаут на НАСА (Мет Дилон), посветеноста на Сара кон нејзината работа и должностите како мајка се ставени на голем тест.

Слики

ПроксимаПроксимаПроксимаПроксимаПроксимаПроксимаПроксимаПроксимаПроксима

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пол Бларт: Полицаецот од трговскиот центар (2009)

  денес
  image
  Кога банда организирани крадци ќе преземе трговски центар, добродушниот чувар треба да ги спаси сите.
 • Ент-мен (2015)

  денес
  image
  Вооружен со суперкостум кој има неверојатна можност да го смали но и да му ја зголеми силата, крадецот Скот Ланг мора да му помогне на својот ментор д-р Хенк Пим...
 • Хари Потер и полукрвниот принц (2009)

  денес
  image
  Додека Смртојадите, охрабрени од враќањето на Лорд Валдеморт пустошат во светот на нормалните и светот на волшебниците, Хари се сомнева дека постои нова опасност...
 • Меѓународна завера (2009)

  денес
  image
  Агент на Интерпол (Овен) се обидува да разоткрие висока финансиска институција во меѓународен круг на тргување со оружје. Во „Меѓународна завера“, возбудлив...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.