СОДРЖИНА

Овој анимиран филм на „Дизни“ ги следи авантурите на една млада жена во древна Кина. За да го спаси својот татко од смрт во армијата, Мулан тајно го заменува и станува една од најголемите хероини на Кина.
Овој филм е полн со смела акција и со урнебесни ликови, славејќи ги честа, храброста и важноста на семејството. Итрата Мулан ја докажува својата способност надвор од традиционалното семејство кога, преправена како машки војник по име Пинг, таа храбро го заменува татка си во империјалната амрија. Нејзе ѝ помагаат смешниот змеј и заштитник Мушу, како и среќниот штурец по име Кри-Ки, а Мулан се труди да ја добие почитта од другите воини и од нивниот храбар капетан Шанг. Авантурите на Мулан водат до една битка на врвот на империјалната палата каде што честа на нејзиното семејство и судбината на императорот и на цела Кина лежат во нејзините раце!

Слики

МуланМуланМуланМуланМуланМуланМуланМуланМулан

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Волас и Громит: Погрешни панталони (1993)

  денес
  image
  Еден таинствен пингвин, кој е всушност безмилосен криминалец, и еден чифт автоматизирани технопанталони се состојките за овој хумористичен трилер во кој кроткиот...
 • Овцата Шон: Ламите на фармерот (2015)

  денес
  image
  Кога фармерот и Бицер одат на панаѓур, Шон кришум им се приклучува со цел да предизвика неволји. Таму Шон ја гледа аукцијата и гледа на понуда со три егзотични,...
 • Необични басни: Желката против зајакот (2008)

  денес
  image
  Желката и зајакот не се сакаат баш многу. Си штетат себеси на секој чекор. За да се утврди конечно кој е подобар, одлучуваат да учествуваат во големата трка на...
 • Радознали Џорџ 3: Повратак у џунглу (2015)

  денес
  image
  Радознали Џорџ полази у велику авантуру у свемиру. Меѓутим, његова летелица пада у афричке џунгле, одакле он креќе на незаборавно путовање са својим новим...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.