СОДРЖИНА

Таа уште се држи. Тој е млад. Кетрин Зета-Џоунс („Без резервации“) глуми со Џастин Барта („Мамурлакот“), во улога на убава самохрана мајка во Њујорк, која ги изненадува сите – и себеси – вљубувајќи се во помлад, 20 и кусур годишен сосед. Кога една убава, паметна, 40 и кусур годишна мајка од предградијата (Кетрин Зета-Џоунс) открива дека нејзиниот сопруг ја мами, таа ги носи своите две деца во Њујорк, за да почне нов живот. Една напорна нова работа ја присилува да најми дадилка и таа го одбира 25 годишниот Арам (Џастин Барта), кој сѐ уште се обидува да открие што сака во животот. Како што Арам станува сѐ повеќе приврзан за нејзините деца, Арам и Сенди стануваат свесни за својата очигледна привлечност. „Скршени срца“ е свежа, паметна и секси комедија за една неочекувана романса.

Слики

Скршени срцаСкршени срцаСкршени срцаСкршени срцаСкршени срцаСкршени срцаСкршени срцаСкршени срцаСкршени срцаСкршени срцаСкршени срцаСкршени срцаСкршени срца

Прегледи


Прегледано од Milan Kljajić
сабота, 6 март 2021 20:40
Spojleri prisutni Покажи ми
Kad da muhu gledam
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Една ноќ во Мекул (2001)

  денес
  image
  Тројца мажи, згодна женска и мртво тело... Овој секси и возбудлив филм, раскажан од три различни гледни точки, донесува приказна за една заводлива жена (Лив...
 • Замена (2020)

  денес
  image
  Кога Дани и Лудвиг се среќаваат во забавен парк, тие едвај им веруваат на своите очи; не само што изгледаат слично, тие се и на иста возраст. Инаку, нивните...
 • Костурски близнаци (2014)

  денес
  image
  Кога отуѓените близнаци Меги и Мајло се во неволја, една неочекувана повторна средба ги соочува со грешките во нивните животи. Тие сфаќаат дека клучно за нивните...
 • Ме убиваш (2007)

  денес
  image
  Френк Фаленчик (Бен Кингсли) ја сака својата работа. Тој впрочем е најмениот убиец за неговото полско мафијашко семејство во Бафало, Њујорк. Но Френк има проблем...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.