СОДРЖИНА

Во 1920, еден имигрант, работник во фабрика за конзервирање, случајно паѓа во расолот и останува таму, совршено сочуван 100 години. Тој се враќа во живот и престојува кај својот правнук Бен, во денешен Бруклин.
Во „Американска туршија“, заснована врз новелата во „Њујоркер“ од Сајмон Рич, игра Сет Роген како Хершел Гринбаум, работник кој емигрира во Америка во 1920 г. со соништа за подобар живот за неговото сакано семејство. Еден ден, додека работи во фабриката, паѓа во буре со расол и е конзервиран на 100 години. Расолот совршено го зачувува и кога тој се појавува во денешен Бруклин, открива дека не остарел ниту еден ден. Но кога почнува да си го бара семејството, тој е вознемирен кога дознава дека единствен преживеан роднина е неговиот правнук Бен Гринбаум (кој исто така го игра Роген), добродушен компјутерски техничар кого Хершел дури и не може да почне да го разбира.

Слики

Американска туршијаАмериканска туршијаАмериканска туршијаАмериканска туршијаАмериканска туршијаАмериканска туршијаАмериканска туршијаАмериканска туршијаАмериканска туршијаАмериканска туршијаАмериканска туршија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Девојката од Џерси (2004)

  денес
  image
  Романтична комична драма со Бен Афлек и Лив Тајлер за млад човек кој многу научува за животот и љубовта пред да му се случи лична трагедија.
 • The Big Score (2016)

  денес
  image
  Yuri Pelagatti (Albanese) wants the evidence of infidelity of his ex-wife and assumes Arturo Merlino (Verdone) believing him a super detective. The two,...
 • Херои (2010)

  денес
  image
  Маж брза да стигне на важен деловен состанок. Неговиот ум е преокупиран со мислите како да се претстави пред важниот клиент, момент кој може да биде пресвртница...
 • Мојата стара госпоѓа (2014)

  денес
  image
  Еден њујорчанец патува во Париз за да продаде скап стан што го наследил од својот покоен татко. Сепак, кога пристигнува, наидува на моменталните станари, една...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.