poster

Warn That Man

Warn That Man (1943)

воени, комедија, трилер | Обединетото Кралство
Режисер: Lawrence Huntington

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 7.2/10
(103 гласови)

СОДРЖИНА

During the war, Nazi agents devise a plan to kidnap British Prime Minister Winston Churchill. They will have an agent pose as Lord Buckley, who owns a large estate that Churchill frequently visits to "get away from it all", abduct Churchill with the help of Nazi agents and sympathizers already in England and take him back to Germany.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Одмазда без здив (2012)

  image
  Лорни е домаќинка, која живее во камп-приколка, и на која ѝ е преку глава од нејзиниот маж Дејв, ситен крадец, особено откако тој ќе реши да не го подели пленот...
 • Диворцинг Јацк (1998)

  image
  Комедија која се дешава у Северној Ирској, када се новинар Ден Старки заплете у мрежу политичких интрига и насиља, у исто време када Северна Ирска бира новог...
 • Операција Београд (1968)

  image
  За време Другог светског рата септембра 1943. године изнад окупиране Југославије је оборен амерички авион у којем се налазио високи совјетски официр за везу који...
 • Сретни умиру два пута (1966)

  image
  Петнаестогодишњи партизан пролази кроз многе замке и опасности рата, у којима често посрќе због дечачке неспретности. Али као особа сазрева и израста у храброг...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.