СОДРЖИНА

Во свет во кој празниците ги води ефикасната Канцеларија за божиќни работи, огорчениот и изгорен дух на минатите Божиќи решава да исчезне без трага додека е на „мисија“ и ја остава својата „цел“ на цедило во 1965 година.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тихи залив (2016)

  image
  Лета 1910. неколико туриста нестаје током одмора на предивним плажама Ламанша. Озлоглашени инспектори Мачин и Мелфој убрзо схватају да се ови мистериозни нестанци...
 • Сосема нов завет (2015)

  image
  Бог постои. Тој е ужасен кон својата жена и кон ќерка си. Многу сме чуле за неговиот син, но не баш многу за ќерка му. Таа се вика Еа и има 10 години. Еден ден...
 • Ова е крајот (2013)

  image
  „Ова е крајот“ прикажува шестмина пријатели заробени во куќа по серија катастрофи што го разурнуваат Лос Анџелес. Додека надвор светот се распаѓа, малите резерви...
 • Али Баба и четрдесет хајдука (1954)

  image
  Лорд Цассим шаље дрског слугу Али Бабу да купи ропкињу, али умјесто тога он доведе плесачицу Моргиане. Путем сазна тајну пеќине Сесаме па благом откупи Моргиане и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.