рејтинг: 8.1/10
Оценка на корисникот: 8.33/10
(58 гласови)

СОДРЖИНА

Кога младата риба-кловн Немо е заробена во Големиот Корален Гребен и е однесена во Сиднеј, неговиот татко Марлин и пријателски настроената но и заборавена риба Дори одат на патување за да го вратат Немо дома.
Во „Потрага по Немо“, создадена од добитниците на „Оскар“ и создавачите на „Приказна за играчките“ и на „Чудовишта“, ќе сретнете живописни ликови што ќе ве однесат во прекрасниот подводен свет на Големиот Корален Гребен во Австралија. Немо е млада риба-кловн со авантуристички дух, која неочекувано е однесена во канцеларискиот аквариум на еден забар. Загрижениот татко Марлин и пријателски настроената но и заборавена риба Дори ќе мораат да одат на епско патување за да го вратат Немо дома. Нивната авантура ги носи лице в лице со вегетаријански ајкули, желки сурфери, хипнотички медузи, гладни галеби и во други искушенија. Марлин открива храброст за која не бил свесен, но ќе успее ли да го најде својот син?

Слики

Потрагата по НемоПотрагата по НемоПотрагата по НемоПотрагата по НемоПотрагата по НемоПотрагата по НемоПотрагата по НемоПотрагата по НемоПотрагата по НемоПотрагата по НемоПотрагата по НемоПотрагата по Немо

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Волас и Громит: Леб или смрт (2008)

  денес
  image
  Во анимираната авантура на Ник Парк, „Леб или смрт, номинирана за „Оскар, динамичната двојка има нова улога. Волас и Громит почнале нов бизнис, овој пат пекарски,...
 • Пиколо и Саксо (2006)

  денес
  image
  Група на дувачки и жичени инструменти се собира за да формираат голем симфониски оркестар, а потоа застанува пред мисија да се најде злобниот лекар кој украл...
 • Спасители (2004)

  денес
  image
  Од тимот одликуван од Академијата, творците на „Приказна за играчките, „Чудовишта и „Барајќи го Немо, произлезе приказна за едно американско семејство, која го...
 • Облачно со услови за ќофтиња (2009)

  денес
  image
  Инспирирана од омилената книга за деца, оваа анимирана комедија се фокусира на град во кој храна паѓа како дожд од небото. Номинирана за Златен глобус.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.