рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 7.89/10
(9 гласови)

СОДРЖИНА

Питер мора да се исели од својата соба кога се вселува дедо му кој неодамна останал вдовец. Питер смислува невидени итроштини за да го натера дедо му да му ја врати собата, но излегува дека дедо му не се дава и започнува целосна војна.
Шестоодделенецот Питер (Оукс Фегли) е како и сите обични деца – сака да игра, да се дружи со пријателите и да ги носи омилените патики „Ер Џордан“. Но кога во куќата се вселува неговиот дедо Ед (Роберт де Ниро), кој неодамна останал вдовец, момчето е принудено да му го отстапи најскапоценото нешто, својата соба. Неможејќи да ја трпи таа неправда, Питер смислува цела низа осмислени итроштини за да го избрка натрапникот, но дедото Ед нема да се предаде без борба. Наскоро, тие се вклучени во сеопшта војна со големи последици. Заснован на наградуваната книга од Роберт Кимел Смит, „Војна со дедо“ е урнебесна семејна комедија во која играат и големите ѕвезди Ума Турман, Роб Ригл, Чич Марин, Лора Марано и Кристофер Вокен.

Слики

Војна со дедоВојна со дедоВојна со дедоВојна со дедоВојна со дедоВојна со дедоВојна со дедоВојна со дедоВојна со дедоВојна со дедоВојна со дедоВојна со дедоВојна со дедоВојна со дедоВојна со дедоВојна со дедо

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кралски срца (2018)

  денес
  image
  Хенк Павлиќ, је типичан амерички каубој. Задовољан је да брине о свом имању и да одгаја своју мудру и начитану ќерку, Кели. Меѓутим, убрзо Хенка посеќује адвокат,...
 • Данска (2019)

  денес
  image
  Херб е несреќен Велшанец без работа, со лоши соседи и со уште полоши можности. Откако открива дека затворениците во Данска живеат релативно луксузен живот, Херб...
 • Under the Eiffel Tower (2018)

  денес
  image
  Stuart is a having a mid-life crisis. Desperate for something more in life, he tags along on his best friend's family vacation to Paris - then proposes to his...
 • Мажи што гледаат во кози (2009)

  денес
  image
  Новинар кој се обидува да се изгуби во романтиката на војната откако неговиот брак не успева, добива повеќе отколку што заслужува кога ќе се сретне со агент на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.