СОДРЖИНА

Након двије године Питер Паркер се налази пред новим изазовима миреќи у себи свој 'дар и проклетство'. Као студент на колеџу, мучен својом тајном, открива да су односи са свима који су му драги у опасности уколико они сазнају његов тајни идентитет. Паркерова жудња за Мери Џејн постаје све јача док се бори са жељом да јој открије своје друго лице и изјави јој љубав. Пријатељство с Херијем Озборном нагрижено је Херијевом жељом да освети оца и уништи Спајдермена. Чак и његова тетка Меј, схрвана након смрти свога мужа, гаји сумње према неќаку Питеру. Ствари се додатно компликују кад му се супротстави нови негативац Др. Ото Октавијус – Док Ок.

Слики

Спајдермен 2Спајдермен 2Спајдермен 2Спајдермен 2Спајдермен 2Спајдермен 2Спајдермен 2Спајдермен 2Спајдермен 2Спајдермен 2Спајдермен 2Спајдермен 2Спајдермен 2Спајдермен 2Спајдермен 2Спајдермен 2Спајдермен 2Спајдермен 2Спајдермен 2Спајдермен 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Одмаздници 2: Ерата на Ултрон (2015)

  петок
  image
  Кога Тони Старк и Брус Бенер се обидуваат да започнат една мировна програма наречена „Ултрон“, работите одат во многу лоша насока и најмоќните херои на Земјата...
 • УНИШТУВАЧ (2018)

  петок
  image
  Полициска детективка повторно се наоѓа со луѓето со кои одамна работела на тајна задача, за помеѓу нив конечно да дојде до помирување.
 • Чувај ми го грбот 2 (2021)

  петок
  image
  Најсмртоносниот чуден пар на светот - телохранителот Мајкл Брајс (Рајан Рејнолдс) и платениот убиец Дариус Кинкејд (Семјуел Л. Џексон) - повторно се враќаат со...
 • Почеток (2010)

  петок
  image
  Почитуваниот режисер, Кристофер Нолан („Темниот витез“) предводи меѓународна актерска екипа во филмот „Почеток“, оригинална научно-фантастична акција која нè води...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.