poster

Мојот газда од кошмарите

My Nightmare Landlord (2020)

трилер | САД
Режисер: Dylan Vox

рејтинг: 5.0/10
Оценка на корисникот: 6/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Кога Лидија се вселува во нов стан по раскинување на долга врска, таа станува осамена и изолирана. Нејзиниот шармантен газда изгледа како здив свеж воздух сè додека не развие нездрава опсесија кон Лидија.
Приказната на „Мојот газда од кошмарите” се врти околу Лидија, која неодамна раскинала долга врска со момчето и очајно и треба ново сместување. Таа успева да најде место, но постојано е осамена и не успева да најде нешто што ќе ѝ го тргне умот од болката што ја чувствува во срцето. Во таква ситуација, нејзиниот топол и пријателски настроен газда ѝ приоѓа и се обидува да ѝ помогне да застане на свои нозе. Иако нивната врска започнува пријатно, наскоро Лидија сфаќа дека нејзиниот газда е сè повеќе опседнат со неа. Кога набргу работите стануваат опасни, Лидија сфаќа дека мора да дејствува пред да биде предоцна.

Слики

Мојот газда од кошмаритеМојот газда од кошмаритеМојот газда од кошмаритеМојот газда од кошмаритеМојот газда од кошмаритеМојот газда од кошмаритеМојот газда од кошмаритеМојот газда од кошмаритеМојот газда од кошмаритеМојот газда од кошмарите

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Трчи и пуцај (2022)

  денес
  image
  Након што је напустио насилни живот криминала, Реј је поново добар момак, који ужива у мирном породичном животу у предграѓу. Али кад се открије његова прошлост,...
 • Индијана Џонс и кралството на кристалниот череп (2008)

  денес
  image
  Индијану Џонс (Харисон Форд) и његовог дугогодишњег партнера Мека (Реј Винстон) су киднаповали руски агенти. Приморани су да упадну у складиште у Зони 51 и украду...
 • Веном 2 (2021)

  денес
  image
  Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексни ликови на „Марвел“. Во потрага по својата следна...
 • 300 (2006)

  денес
  image
  Во ова интензивно прераскажување на битката кај Термопилите, кралот Ксеркс од Персија (Родриго Санторо) собира војска од стотици илјади војници, донесени од Азија...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.