СОДРЖИНА

Во современата акциска комедија „Добредојдовте во џунглата“ која се одвива во грубите и неприпитомени предели на Амазон, игра Двејн ’Карпата’ Џонсон како Бек, човек кој ги користи сите средства за да го поврати она за што е платен. Во случајов, шефот на подземјето го најмува Бек да оди во Бразил за да го најде неговиот син Тревис (Шон Вилијам Скот), зборлест дилер кој исчезнал во амазонската џунгла барајќи бесценет артефакт. Тревис докажува дека може да биде проблематичен, не само поради неговата зборливост и неговото одбивање да си замине, туку и поради некои компликации што ги носи со себе: Маријана (Росарио Досон), умна локална жителка која ги има одговорите на некои скриени мистерии на џунглата, како и Хечер (Кристофер Вокен), нестабилен деспот кој ја претворил џунглата во свое приватно царство.

Слики

Добредојдовте во џунглатаДобредојдовте во џунглатаДобредојдовте во џунглатаДобредојдовте во џунглатаДобредојдовте во џунглатаДобредојдовте во џунглатаДобредојдовте во џунглатаДобредојдовте во џунглатаДобредојдовте во џунглата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Грабеж на столетието (2000)

  денес
  image
  Руди и неговиот цимер од ќелијата, Ник, наскоро треба да излезат од затвор. Откако Ник загинува во еден затворски бунт, Руди излегува на слобода, а пред затворот...
 • Враќање на мумијата (2001)

  денес
  image
  Едно древно зло се ослободува кога проколнатата мумија повторно оживува со уште поголема моќ. Сега Рик и неговата жена Евелин тргнуваат во смел обид да го спасат...
 • Џуманџи: Следното ниво (2019)

  денес
  image
  Група пријатели се враќа во Џуманџи за да спаси еден од своите, но ништо не е како што очекуваат. Играчите ќе треба да истражуваат непознати делови од претоплите...
 • Робин Худ (2010)

  денес
  image
  Во Англија од 13-от век, Робин (Расел Кроу) и неговата дружина одметници се соочуваат со корупцијата во локалното село и го предизвикуваат кралството да ја...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.