рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 6/10

СОДРЖИНА

Стјуарт, библиотекар кој им помага на група локални бездомници да се засолнат од бруталната зимска ноќ во бесплатната јавна библиотека. Додека Стјуарт и неговата колешка Мајра работат на сместување на овие “гости“, предводени од Џексон, обезбедувањето на библиотеката повикува полиција. Недоразбирањето во комбинација со желбата на еден политичар и ТВ репортер да ги остварат своите агенди доведува до тоа нивниот благороден чин да биде протолкуван како заложничка ситуација.

Слики

Јавна библиотека

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сутра ујутру (2006)

  image
  После 12 година проведених у иностранству, главни јунак се враќа у родни град, где се поново сусреќе са старом љубави, пријатељима и родитељима. Они проводе...
 • Собата на Марвин (1996)

  image
  Драма за две отуѓени сестри. Беси 20 години се грижи за татко си, кој е прикован за кревет. Ли е многу понезависна, одгледувајќи ги сама двата сина. Кога на Беси...
 • Дјевојка и храст (1955)

  image
  Каменити крај Далматинске загоре. Када пресуши залиха кишнице, жене су приморане сатима ходати по жеги како би донијеле воду. Дјевојчица Смиља остане сироче те је...
 • Волела сам те толико дуго (2008)

  image
  Након изласка из затвора, у ком је провела 15 година, Џулијет покушава да пронаѓе своје место у друштву. Млаѓа сестра Леа је позива да доѓе да живи са њом, њеним...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.