СОДРЖИНА

Се подготвува неволја во Бикини Ботом. Некој ја украл круната на кралот Нептун, а изгледа виновникот е г. Крабс, шефот на Сунѓерот Боб. Но, Сунѓерот Боб смета дека неговиот шеф е невин, па оди да ја бара украдената круна.
Нешто злобно се случува во длабочините на Бикини Ботом. Круната на кралот Нептун е украдена, а главниот осомничен е г. Крабс, шефот на Сунѓерот Боб во „Мистер Крабс Креби Петис“. И покрај големите докази против г. Крабс, па дури и покрај одбивањето да добие унапредување во ресторанот, Сунѓерот Боб одбива да верува дека неговиот шеф е одговорен, па се здружува со својот најдобар пријател Патрик за да одат на мисија во Шел Сити, каде што се надева дека ќе го исчисти името на г. Крабс и ќе ја врати круната на сопственикот. Секако, ова не е лесна задача. Штом ќе излезе од безбедноста на Бикини Ботом, Сунѓерот Боб ќе се соочи со огромните морски опасности.

Слики

Сунѓерот БобСунѓерот БобСунѓерот БобСунѓерот БобСунѓерот БобСунѓерот БобСунѓерот БобСунѓерот БобСунѓерот Боб

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • До твојата последна смрт (2019)

  среда
  image
  Излегувајќи како единствена преживеана од изопачената игра на татко ѝ, Миријам добива понуда од натприродниот Господар на играта да се врати во времето и да се...
 • Зајакот Петре (2018)

  среда
  image
  Тврдоглавиот и немирен зајак Петар предизвикува хаос во домот и градината на човекот по име г. Мекгрегор. Сепак, нивното ривалство станува уште пожестоко кога и...
 • Рататуи (2007)

  денес
  image
  Во урнебесната анимирана авантура „Рататуи, стаорецот по име Реми сонува да стане голем готвач и покрај желбата на неговото семејство и очигледниот проблем дека е...
 • Семејството Адамс (2019)

  денес
  image
  Семејството Адамс се враќа на екраните со првата анимирана комедија за најексцентричното семејство во соседството. Смешно, необично и многу сликовито, Семејството...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.