СОДРЖИНА

Луси Кола е силна жена чија решителност како астронаут ја носи во вселената, каде што е длабоко трогната од трансцендентално искуство. Кога се враќа дома, светот на Луси изгледа многу мал и нејзината врска со реалноста полека се отплеткува.
Како астронаут Луси Кола лебди сама во огромната вселена, синиот мермерен отсјај на Земјата се рефлектира во нејзините очи, а таа го гледа тоа со страхопочит. Само неколкумина можеле да ја видат планетата од таа перспектива. Луси истовремено ја чувствува неверојатната големина и релативната неважност. Како се менува животот после такво трансцендентално искуство? Инспирирана од вистински настани, Натали Портман ја игра Луси Кола, астронаут чиј стремеж за одличност ѝ гарантира место во затворениот машки клуб во НАСА. Но откако го остварува својот сон да оди во вселената, секојдневниот живот на Луси одеднаш станува неверојатно бесцелен и малечок. Фокусирана во тренингот за нејзината следна мисија, нејзиниот живот полека почнува да се распаѓа откако таа губи контакт меѓу она што е реално и она што е навистина важно.

Слики

Луси на неботоЛуси на неботоЛуси на неботоЛуси на неботоЛуси на неботоЛуси на небото

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The Phantom Father (2011)

  денес
  image
  American professor Robert Traum embarks on an adventurous and amusing journey through Bucovina to find Sami the projectionist, the only person alive that can tell...
 • Мржња љубав (2013)

  денес
  image
  A wild teenage girl orchestrates a romance between her nanny and her father, who is a recovering addict.
 • Разговорот (1974)

  денес
  image
  Хари Кол (Џин Хекман) е експерт за звучен надзор. Прислушувањето и шпионирањето на туѓите животи се неговиот бизнис. Но, дали треба да се вмеша кога едно...
 • Nomadland (2020)

  денес
  image
  Откако економијата во еден рурален град во Невада колабира, Ферн ги пакува своите работи и тргнува на пат со своето комбе за да го истражи животот надвор од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.