poster

Бетмен почнува

Batman Begins (2005)

акција, авантуристички | САД, Обединетото Кралство

рејтинг: 8.2/10
Оценка на корисникот: 8.9/10
(98 гласови)

СОДРЖИНА

Режисерот Кристофер Нолан и сценаристот Дејвид Гојер ги здружуваат силите за да ја реализираат новата акциска авантура за Бетмен.
Уште како дете, Брус Вејн е очевидец на убиството на неговите родители што остава длабока трага врз неговата личност, давајќи му поттик да се одмазди. Меѓутоа, можноста за одмазда, судбински свирепо му ја одземаат и оттогаш тој станува маскиран заштитник на правдата-Бетмен! Во своето ново руво, со помош на полицаецот Џим Гордон, Бетмен ќе се соочи со неколку негативни ликови на кои им подготвува големо изненадување..

Слики

Бетмен почнуваБетмен почнуваБетмен почнуваБетмен почнуваБетмен почнува

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Дечак (2015)

  денес
  image
  Дечака по имену Пепер Флинт Базби (Јакоб Салвати) сви зову Мали дечак, а деца у његовом градиќу га исмевају и малтретирају јер је превише мали. Меѓутим, њега то...
 • Спајдермен (2002)

  денес
  image
  Акциона фантазија базирана на Марвеловом лику - суперхероју, прича о Питеру Паркеру, једном наизглед врло обичном школарцу. Изненада, на школском излету, Питера...
 • Ѕвездени патеки: Во мрак (2013)

  денес
  image
  Кога еден безмилосен генијалец, познат како Кан, самиот објавува војна против Федерацијата. Капетан Кирк, Спок и смелиот екипаж на УСС Ентерпрајз ќе тргнат во...
 • Анна (2019)

  денес
  image
  Зад запрепастувачката убавина на топ моделот - Ана Полиат се кријат неверојатна моќ и вештини што ја прават една од најстрашните владини убијци.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.