poster

Бунтовни удар

Rising Storm (1989)

Режисер: Francis Schaeffer

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 5.3/10
(191 глас)

СОДРЖИНА

У далекој будуќности имамо деспотско диктаторско друштво Сједињених Држава на чијој застави је звездице заменио крст. Друштво у којем се догодило нешто озбиљно кад се 2099. више нико не сеќа што је то роцк н ролл. У јавним школама испран је свима мозак и њихов појам историје и егзистенције је сасвим претворен у мит. Пресветли Диктатор Велечасни Јиммy Јое ИИ који се увек приказује само по екранима више нема супарнике, јер су сви њиме среќни и у његовом поретку. Аутомати свуда око вас уместо "Хвала, доѓите нам опет" изговарају "Слава Господину" цијели систем је у трансу великог обожавања Исуса.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хипериони (2022)

  image
  Во 1960 година, професорот Рукус Мандулбаум (Кери Елвс) го пронаоѓа Титанскиот беџ, направа што овозможува луѓето да имаат одредена супер моќ. Тој зема тројца...
 • Крајот на светот (2013)

  image
  Пред дваесет години, Гери Кинг и неговите пријатели го започнале најголемиот алкохоличарски маратон. Но, пивото успеало да ги совлада, па не успеале да ја допијат...
 • Таинствени јунаци (1999)

  image
  Група неспособни аматери суперхерои мора да се обидат да го спасат денот кога супернегативец се заканува да уништи голем суперхерој и градот.
 • Луѓе во црно: Интернационала (2019)

  image
  Луѓето во црно отсекогаш ја заштитувале Земјата од вселенските никаквеци. Во оваа нова авантура, тие се справуваат со најголемата светска закана досега, крт во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.