СОДРЖИНА

Во денешен Лондон, самохрана мајка од Бугарија се бори со британските соседи од работничка класа за сопственост на напуштена мачка, збеснувајќи зашто станот што го купила е непотребно реновиран против нејзините желби.
Живот во општински домови во Лондон по Брегзит – плановите за реновирање носат астрономски сметки за сопствениците и ја лутат заедницата. Но спроти бурата, Ирина, самохрана мајка од Бугарија, се обидува да се покаже како архитект и не прифаќа да живее на бенефити како повеќето од соседите. Таа ги поттикнува сопствениците да се побунат против одлуката на Советот, но Англичаните ја убедуваат дека секој обид во битка против системот е осуден на пропаст. Семејството на Ирина и луѓето кои живеат од бенефити се судираат заради сопственост на мачка. Таа ја открива различната страна на британското општество и сфаќа дека е заробена во ѕидините на сопствениот дом и метафорично во умот. Таа носи драстична одлука да го промени животот.

Слики

Мачка во ѕидотМачка во ѕидотМачка во ѕидотМачка во ѕидотМачка во ѕидотМачка во ѕидотМачка во ѕидотМачка во ѕидот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Јама (2020)

  денес
  image
  Мартин живее во мал град во Мексико откако син му е убиен. Отуѓен од својата сопруга и дијагностициран со смртоносна болест, тој открива дека убиецот на син му ќе...
 • Наглавачке (2012)

  денес
  image
  Сиромашни и богати живе у два света. Један је усправан, нормалан, а други постављен наглавачке. У овој научно-фантастичној романтичној причи пратимо младиќа Адама...
 • Овчар (1971)

  денес
  image
  Југословенска драма из 1971. године у режији Бакира Тановиќа. Протагонисти су група пастира са планине која своја стада желе да доведу на испашу у долинама, где...
 • Ванила и чоколада (2004)

  денес
  image
  Пенелопа (Марија Грација Кучинота) је мајка троје деце коју недела њеног мужа (Алесандро Прециози) доводе до лудила, па га зато оставља. Он поново постаје...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.