СОДРЖИНА

Четири пара одат на тропски остров и ја почнуваат терапијата за парови во летувалиштето. Иако отпрвин тешко ја прифаќаат „њу-ејџ“ психологијата, на крајот некои од паровите сфаќаат дека нивните врски се далеку од совршени.
Дејв и Рони, Џејсон и Синтија и Џои и Луси се блиски. Во групата порано учествувале и Шејн и Џенифер, но тие се развеле и таа си заминала. Џејсон и Синтија објавуваат дека нивниот брак е во неволја, па ги молат своите пријатели (и младата девојка на Шејн) да им се придружат на терапијата за парови која е вклучена во пакетот за одмор на еден тропски остров. Другите неволно се согласуваат, планирајќи да си играат додека Џејсон и Синтија работат на нивниот брак со психологот на островот. На сечие изненадување, пакетот е нефлексибилен: секој пар мора да учествува во вежбите за паровите. Наскоро испливуваат недостатоците во сите четири врски. Што ги очекува секој од паровите?

Слики

Одморалиште за двојкиNBC UniversalОдморалиште за двојкиОдморалиште за двојкиОдморалиште за двојкиОдморалиште за двојкиОдморалиште за двојкиОдморалиште за двојкиОдморалиште за двојкиОдморалиште за двојкиОдморалиште за двојкиОдморалиште за двојкиОдморалиште за двојкиОдморалиште за двојкиОдморалиште за двојкиNBC UniversalNBC UniversalNBC UniversalNBC UniversalNBC Universal

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ние не сме ангели (1989)

  денес
  image
  Побегнатите затвореници Нед и Џим наоѓаат засолниште во манастир каде што глумат свештеници за да го избегнат апсењето. Со намера да побегнат преку канадската...
 • I Can Quit Whenever I Want (2014)

  денес
  image
  A chemist, university researcher barely earning a living, is fired. After meeting a student of his, he learns the street value of drugs. He then designs a...
 • Parents in Progress (2019)

  денес
  image
  Simona is a single mom with a son, Filippo, who has reached his eighth birthday. A party must be organized and Simona dedicates body and soul to the task of...
 • Суперначо (2006)

  денес
  image
  Васпитан у мексичком свештеничком сиротишту, млади Наќо сада у њему ради као кувар. Меѓутим, Наќова права љубав лежи на другом месту-гоњен својом страшќу према...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.