рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 9/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Невообичаени случки измачуваат еден детектив од мал град, Грег Харпер (Џон Тени), и неговото семејство додека го истражува исчезнувањето на едно младо момче и бара начин да ѝ прости на богатата сопруга Џеки за неодамнешното неверство.
Изневерување го измачува домаќинството Харпер кога Грег (Џон Тени), главниот детектив во случај со киднапирано дете што става на виделина сличен случај од минатото, се мачи да најде начин да ѝ прости на неговата богата жена Џеки (Хелен Хант). Додека вината на Џеки полека го разјадува нејзиниот разум, злобно присуство почнува да се манифестира во домаќинството Харпер, доведувајќи го нивниот млад син Конор (Џуда Луис), во животна опасност. Неочекувана и буквална промена во перспективата открива дух од минатото и ладната, сурова вистина за злото во домаќинството Харпер конечно се открива.

Слики

Те гледамТе гледамТе гледамТе гледамТе гледамТе гледамТе гледамТе гледам

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Велика илузија (2013)

  денес
  image
  Група илузиониста задивљује јавност низом храбро и оригинално изведених пљачки са скривеним планом због ког ФБИ и Интерпол са стрепњом покушавају да погоде њихов...
 • Грабната среде бел ден (2009)

  денес
  image
  Вистинска и инспиративна приказна за киднапирана тинејџерка која преживува манипулирајќи со нејзиниот грабнувач и успева да се ослободи по шестдневниот пекол.
 • Бразил (1985)

  денес
  image
  Бирократ во ретро-иден свет се обидува да поправи административна грешка и станува непријател на државата.
 • Сираците на Бруклин (2019)

  денес
  image
  Њујорк, 1957. Лионел Есрог (Едвард Нортон), осамен приватен детектив кој живее со Туретов синдром, се обидува да го реши убиството на својот ментор и најдобар...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.