рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 8.4/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Содржина: Жозеф, страстен хип-хоп танчар, решава да си ја проба среќата во Париз. Со најдобрите пријатели Ема и Карим, тој ѝ се придружува на париската група на Јури, обидувајќи се да победи на интернационалниот натпревар во хип-хоп.
Пасијата на Жозеф кон хип-хоп танцот го води кон тоа да ја одбие работата во семејната фирма и да се пресели во Париз за да си ја проба среќата. Со неговата девојка Ема и со најдобриот пријател Карим, тој ѝ се придружува на екипата формирана од познатиот париски танчар Јури, обидувајќи се да победи на интернационалниот натпревар во хип-хоп. Во подготовките за настанот, ништо не оди според планираното – Жозеф е измамен од Ема и Јури, а групата се распаѓа. Прифатен од Реми, бивш балетан што станал учител, Жозеф го открива светот на класичниот танц и се запознава со прекрасната Коле, која се подготвува за аудиција во Градскиот балет на Њујорк. Преку нивната средба и со создавање необичен спој помеѓу хип-хопот и балетот, Жозеф учи како да развие карактер на танчар и лидер, а и легитимитет како уметник.

Слики

Ајде да танцувамеАјде да танцувамеАјде да танцувамеАјде да танцувамеАјде да танцувамеАјде да танцувамеАјде да танцувамеАјде да танцуваме

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Без кормила (2014)

  image
  Сем је бивши истакнути менаџер у рекламној агенцији чији живот се потпуно распада после изненадне синовљеве смрти. Живеќи без струје на укотвљеној једрилици,...
 • Си купивме зоолошка (2011)

  image
  Врз основа на вистинита приказна, Бенџамин Ми (Мет Дејмон) е колумнист во весник од Лос Анџелес и авантуристички писател, а како самохран татко се соочува со...
 • Херои (2010)

  image
  Маж брза да стигне на важен деловен состанок. Неговиот ум е преокупиран со мислите како да се претстави пред важниот клиент, момент кој може да биде пресвртница...
 • Вујко Нино (2003)

  image
  Оддалечена и прилично нефункционална фамилија повторно се зближува, кога од Италија во Чикаго изненадено во посета им доаѓа одамна изгубениот чичко Нино.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.