СОДРЖИНА

Кинез Брус Ли је био не само најхаризматичнија звезда америчко-хонгконшких кунг фу филмова веќ и један од највеќих мајстора те борилачке вештине. Умро је на врхунцу каријере у помало тајанственим околностима. Филм приказује најбитнија раздобља његовог живота.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Јас сум четвртиот (2011)

  недела
  image
  Еден тинејџерски бегалец со неверојатна тајна брза за да остане еден чекор пред мистериозните сили кои сакаат да го најдат и да го уништат во овој...
 • Терминатор: Генесис (2015)

  недела
  image
  Во војната на луѓето против машините, Кајл Рис е пратен назад во 1984 година од страна на водачот на отпорот Џон Конор за да ја заштити својата млада мајка Сара...
 • A good man (2014)

  недела
  image
  Откако неговата кариера како припадник на специјалните единици ќе заврши катастрофално, Александар ќе се повлече и ќе води мирен живот како домар во Романија....
 • Избришаниот (2012)

  недела
  image
  Поранешен агент на ЦИА и неговата отуѓена 15-годишна ќерка се присилени да бегаат кога неговите работодавачи и двајцата ги означуваат за елиминација како дел од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.