poster

Down by Love

Éperdument (2016)

биографија, драма, романса | Франција, Белгија
Режисер: Pierre Godeau

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.8/10

СОДРЖИНА

Already incarcerated for four years, the rebellious teenager, Anna Amari, is transferred to a women's correctional facility, where right from the start, she will catch Jean Firmino's eye, the detention centre's director. But even though Jean is over twice Anna's age, in a seemingly good marriage, with a young daughter and a good job, his dangerous and powerful obsession for the sultry inmate will soon drag them both into an all-consuming and passionate love affair. Trapped behind the prison's thick walls, Jean will do everything to snatch a brief moment with the object of his desire, taking incrementally bigger risks despite gossip and consequences. Under those circumstances, is there a future in their reckless affair?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Девојката со бисерна обетка (2003)

  image
  Филмот е снимен според истоимениот роман на Трејси Шевалие и ја раскажува приказната за настаните околу создавањето на прочуената слика на Јоханес Вермер. Делфт,...
 • Дајана (2013)

  image
  Биографски филм о икони коју су обожавали милијуни и које је била најславнија жена на свијету и најомиљенија принцеза у повијести британске монархије, Диани,...
 • Џули и Џулија (2009)

  image
  Мерил Стрип ја игра улогата на Џулија Чајлд, а Ејми Адамс е Џули Пауел, во адаптацијата на писателката/режисерката Нора Ефрон на двата бестселерски мемоари: „Џули...
 • Ситни прашинки (2008)

  image
  Во студентски дом ќе се сретнат сликарот Салвадор Дали и поетот Федерико Гарсија Лорка. Набрзо ќе им се придружи и режисерот Луис Буњел. Тројцата пријатели ќе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.