poster

Црвениот автомобил

Hatchbak Ghermez (2019)

драма | Иран, Исламска Република, Германија, Република Чешка
Режисер: Ashkan Najafi
Cinemax 2 | 31.10.21 | 06:00

рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 1.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Али живее во јужен Техеран со син му. Со цел да ја задоволи љубовта на син му за нови коли, тој позајмува пари. Но штом ќе ги собере, огромна инфлација му ги менува плановите. Разочаран, Али се мачи да го одржи ветувањето....
33-годишниот Али живее во Техеран и работи во комерцијална компанија каде што е одговорен за бифето. Со неговиот 5-годишен син, Амир-Хусеин, тој живее во мала куќа во јужен Техеран. Првото нешто што се забележува во нивното домаќинство е отсуството на мајка. Али е многу посветен да ја задоволи љубовта на син му за нови коли. Планот му е да ја купи колата на пријателот Хамид, кој поседува пристојна но доста евтина кола. Откако позајмува пари од пријателите, од банката, и вложувајќи ја целата своја заштеда, тој собира доволно за да го склучи договорот. Но наместо тоа, огромната инфлација води кон остар подем на цените и затоа Хамид ја покачува цената на колата. Али не може да го склучи договорот и да го задоволи син му. Длабоко разочаран, Али се мачи да го одржи ветувањето....

Слики

Црвениот автомобилЦрвениот автомобилЦрвениот автомобилЦрвениот автомобилЦрвениот автомобил

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Без пријатели (2014)

  понеделник
  image
  „Без пријатели е вовед во нова ера на хоророт и ни прикажува што се случува кога една навидум невина шега на интернет доведува до серија настани што излегуваат од...
 • Лоши патишта (2020)

  понеделник
  image
  „Лоши патишта“ е составен од навидум неповрзани кратки приказни кои се одвиваат во регионот Донбас и ја доловува воената траума и општествениот распад преку...
 • Случајни пролазник (2012)

  понеделник
  image
  Темпераментна Она (Елизабета Кукиќ) и повучени Он (Игор Хамер) пар су загребачких клошара који унаточ честим меѓусобним сваѓама дијеле заједнички стамбени...
 • Кралицата Марија од Романија (2019)

  понеделник
  image
  Разорена од Првата светска војна и турната во политички проблеми, сета надеж на Романија е во Кралицата при нејзината мисија во Париз за да лобира нивното големо...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.