рејтинг: 7.6/10
Оценка на корисникот: 7.51/10
(51 глас)

СОДРЖИНА

Колумбо (Џеси Ајзенберг) се навикнал да бега од она што го плаши. Талахаси (Вуди Харелсон) не се плаши од ништо. Ако се исплаши, ќе го претепа тоа што го исплашило.
Во свет окупиран од зомбиња, овие двајца се совршени преживувачи. Но, сега, треба да се соочат со најстрашната опција од сите: меѓусебното друштво. Занесениот студент Колумбо (Џеси Ајзенберг) ја преживеал чумата што го претворила човештвото во човекојадни зомбиња затоа што се плаши од речиси сѐ. Пиштолџијата Талахаси (Вуди Харелсон) не се плаши од ништо. Заедно треба да се соочат со најстрашната опција од сите: меѓусебното друштво. Ема Стоун и Абигејл Бреслин играат споредни улоги во оваа силна комедија.

Слики

Sony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionЗемја на живите мртовциЗемја на живите мртовциЗемја на живите мртовциЗемја на живите мртовциЗемја на живите мртовциЗемја на живите мртовциЗемја на живите мртовциЗемја на живите мртовциЗемја на живите мртовциЗемја на живите мртовциЗемја на живите мртовциЗемја на живите мртовциЗемја на живите мртовциЗемја на живите мртовциЗемја на живите мртовциЗемја на живите мртовциЗемја на живите мртовциЗемја на живите мртовциЗемја на живите мртовци

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шумска пустоловина (2015)

  сабота
  image
  Откако ќе помине повеќе од 20 години во Англија, Бил Брајсон (Роберт Редфорд) ќе се врати во САД, каде ќе отиде на излет со најдобриот пријател од младоста (Ник...
 • Декамерон: Територијата на Девиците (2007)

  недела
  image
  Филмот ги прикажува љубовните јадови на младите Фиренчани во италијанскиот селски крај додека чумата го пустоши нивниот град.
 • Космос (2019)

  недела
  image
  Три астронома аматера случајно пресретну оно што верују да је сигнал далеке ванземаљске цивилизације, али истина коју тада откривају је далеко невероватнија него...
 • Сенката на пени (2011)

  недела
  image
  За време на одморот на островот Амеланд, млада девојка среќава опасен див коњ кој ги плаши луѓето. За да докаже дека коњот не е опасен, таа тајно го тренира за да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.