рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 4/10

СОДРЖИНА

Арон никогаш не се вклопувал во заедницата на едно мало рибарско село во Шкотска. Кога им се придружува на својот брат Мајкл и на четворица други рибари, нив ги изненадува бура, па сите освен Арон исчезнале и се сметаат за загинати. Останатите во селото почнуваат да го избегнуваат Арон затоа што го сметаат за демон од една локална легенда, а уверувањето на Арон дека Мајкл не е мртов, со текот на времето расте. Одбивајќи да поверува дека брат му е мртов, опседнат со тага и лудило, Арон одлучува да го најде брата си по секоја цена.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Случајна дела насиља (2019)

  понеделник
  image
  Које су стварне последице када живот почне да опонаша уметност? Творац стрипова Тод Вокли, његова супруга Кети, асистенткиња Аурора и најбољи пријатељ, власник...
 • ПОКРИТИЕ (2007)

  понеделник
  image
  Кога Рајан Чемберс е убиен на Нова Година, главна сомнителна е Валери Мас, чиј живот се превртел наопаку кога дознала за двојниот живот на нејзиниот сопруг....
 • Опчињен (2017)

  понеделник
  image
  An injured Union deserter finds refuge at an all-female Southern boarding school during the Civil War. Soon, sexual tensions lead to dangerous rivalries as the...
 • Сосема лично (2009)

  понеделник
  image
  Валтер ја загуби сестра си, Линда го загуби сопругот а две семејства се уништени. Секој од нив бара начин да се справи со болката на патот меѓу загубата и љубовта...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.