poster

Кендимен

Candyman (2021)

Режисер: Nia DaCosta

Оценка на корисникот: 7.1/10
(106 гласови)

СОДРЖИНА

Откога жителите се сеќаваат, станбената населба Кабрини-Грин во Чикаго е тероризирана од приказна за натприроден убиец со кука наместо рака, лесно повикуван од оние кои ќе се осмелат да повторат неговото име петпати во огледало. Во сегашноста, визуелниот уметник Ентони Мекој и неговата партнерка директорката на галерија Бријана Картрајт, се вселуваат во луксузен стан во Кабрини, сега луксузен до непрепознатливост. Случајната средба со староседелец од Кабрини-Грин го изложува Ентони на трагично ужасната природа на вистинската приказна за Кендимен. Ентони почнува да ги истражува овие страшни детали, случајно отворајќи ја вратата за комплексното минато кое ослободува застрашувачки бран на насилство кое го носи до судир со судбината.

Слики

КендименКендименКендимен

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Американски психопат 2: Типична Американка (2002)

  image
  Патрик Бејтмен је мртав али његово зло завештање живи у телу младе и лепе Рејчел Њуман, једине која је успела да му умакне.
 • Икс (2022)

  image
  Убиствениот хорор на писателот и режисер Ти Вест ја раскажува приказната за екипа на филмови за возрасни од 1970-тите која оди на оддалечена фарма во Тексас за да...
 • Тишина (2019)

  image
  The story of a family struggling to survive in a world terrorized by a deadly, primeval species who have evolved for millions of years in the pitch darkness of a...
 • Прогањање (1963)

  image
  Млади официр Наполеонове војске, који се случајно одвојио од сабораца, прати мистериозну девојку до замка старог Барона, који крије велику тајну.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.