СОДРЖИНА

Преку уникатна перспектива на ќерка ѝ и на другите кои ја знаеле најдобро, овој документарец ги прикажува личните и професионални триумфи и предизвици на актерката Натали Вуд, кои често биле замаглени од нејзината трагична смрт на 43 г.
„Натали Вуд: Она што останува“ го прикажува животот и кариерата на актерката Натали Вуд преку уникатната перспектива на нејзината ќерка Наташа Грегсон Вагнер, а и другите кои ја знаеле најдобро. Филмот прикажува претходно невидени домашни филмови, фотографии, дневници, писма и артефакти, како и интимни интервјуа со нејзините пријатели, семејството, ко-актери и колеги; одново истражувајќи ги нејзините лични и професионални триумфи и предизвици, кои често биле замаглени од нејзината трагична смрт на 43 годишна возраст.

Слики

Натали Вуд: Она што остануваНатали Вуд: Она што остануваНатали Вуд: Она што остануваНатали Вуд: Она што остануваНатали Вуд: Она што остануваНатали Вуд: Она што остануваНатали Вуд: Она што остануваНатали Вуд: Она што остануваНатали Вуд: Она што остануваНатали Вуд: Она што остануваНатали Вуд: Она што остануваНатали Вуд: Она што остануваНатали Вуд: Она што останува

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ми смо из Лос Анѓелеса (2010)

  петок
  image
  Власник Оакланд Раидерса Ал Давис 1982. побиједио је НФЛ на суду и преселио своју момчад из Оакланда у Лос Ангелес. Раидерси су екипом живописном као њихов...
 • Тхе Биртх оф Биг Аир (2010)

  петок
  image
  X Гамес документарац о легенди екстремног бициклизма која је промијенила свијет БМX-а и екстремног спорта уопќе - неуништивом Мату Хоффману
 • Бењи (2012)

  петок
  image
  In 1984, Chicago was in the heady grip of a Black Renaissance. Harold Washington was mayor, Michael Jordan had just signed with the Bulls, Oprah Winfrey was...
 • ФАРЕНХАЈТ 11/9 (2018)

  петок
  image
  Документарни филм Мајкла Мура „Фаренхајт 11/9“ провокативан је и комичан поглед на време у којем Американци живе, а назив филма односи се на дан проглашења Трампа...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.