Оценка на корисникот: 8.2/10
(120 гласови)

СОДРЖИНА

Проф. Мартин Риз ја разгледува науката зад модерната потрага по вонземски живот и ја претставува теоријата дека треба да бараме машини, а не органски суштества.

Улоги
Продуцент: Tom Hewitson
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 59 мин

Слики

Вознемјани - Големата замисла

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Explorer: The Last Tepui (2022)

  image
  Follows elite climber Alex Honnold and a world-class climbing team on a grueling mission deep in the Amazon jungle.
 • Нулта денови (2016)

  image
  Документарен филм со детали за тврдењата за заеднички американско-израелски малициозен софтвер наречен Стакснет, кој е наменет не само за уништување на иранските...
 • The Science of Sex Appeal (2009)

  image
  The elusive qualities of sex appeal are examined through the lens of science in this probing documentary, which reveals the evolution and function of every...
 • Сањарења умреженог света (2016)

  image
  Видимо „место роѓења интернета“, на Универзитету Калифорније у Лос Анѓелесу, а онда и први комад интернет опреме који је инсталиран. Након тога, представља нам се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.