СОДРЖИНА

Помагајќи ѝ на мајка си која се грижи за куќата на неодамна починатата сестра, срамежливиот осумгодишен Коди (Лукас Џеј) почнува да се социјализира кога се спријателува со Дел, осамен ветеран од Корејската војна кој живее до нив.
Кети (Хонг Чау), самохрана мајка, патува со својот осумгодишен син Коди (Лукас Џеј) до куќата на нејзината почината сестра, којашто планираат да ја исчистат и да ја продадат. Додека Кети сфаќа колку малку знае за сестра ѝ, Коди развива неверојатно пријателство со Дел (Брајан Денехи), ветеран од Корејската војна и вдовец кој живее до нив. Во текот на летото и со охрабрување од Дел, Коди развива храброст да се социјализира и, заедно со мајка му, наоѓа ново место што станува нивни дом.

Слики

Патеки

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шавови (2019)

  вторник
  image
  Она се бори са управом болнице и лекарима, полицијом, судовима и општинским званичницима, како би добила исправу о смрти која би доказала где је покопан њен...
 • The Return of the Dead Army (1989)

  вторник
  image
  A military and a priest are trying to find the bones of the Italian army in Albania 15 year after the end of World War II.
 • Sightless (2020)

  вторник
  image
  After an attack renders her blind, Ellen Ashland withdraws from the world to recover. But soon she plunges into paranoia, unable to convince anyone that her...
 • People We Know Are Confused (2021)

  вторник
  image
  Set in Vilnius, a modern city still in search for its relation to the past, three parallel stories with three average people marooned in a state of change,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.