Оценка на корисникот: 9/10
(134 гласови)

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The World (2012)

  image
  Die Welt is an audacious hybrid between fiction and documentary, showing contemporary Tunisia shortly after the Jasmine Revolution in 2011. In this insightful...
 • Tana (1958)

  image
  The movie is based on a Fatmir Gjata screenplay. Gjata had written a novel with the same title earlier. The events evolve in the 1950s. The main character, Tana,...
 • Месечина, 66 прашања (2021)

  image
  По години оддалеченост, Артемис мора да се врати во Атина поради лошото здравје на татко си. Откривањето на долго чуваната тајна на татко ѝ, ѝ дозволува на...
 • Përballimi (1976)

  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.