poster

Вондер вуман 1984

Wonder Woman 1984 (2020)

Акција, Фантазија, Авантура | САД, Обединетото Кралство, Шпанија
Режисер: Patty Jenkins


рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 3.3/10
(93 гласови)

СОДРЖИНА

Судбината на светот уште еднаш е доведена до работ и само Вондервуман може да го спаси. Оваа нова приказна ја прикажува Дијана Принс како води тивок живот меѓу смртниците во возбудливите 1980-ти, период на изобилство и желба да се има сè.
Во „Вондервуман 1984“, судбината на светот уште еднаш е доведена до работ и само Вондервуман може да го спаси. Ова ново поглавје во приказната за Вондервуман ја прикажува Дијана Принс како води тивок живот меѓу смртниците во возбудливите 1980-ти, период на изобилство и желба да се има сè. Иако ги поседува сите свои моќи, таа го избегнува вниманието на јавноста преку изложување древни артефакти, а херојските акции ги изведува инкогнито. Но наскоро, Дијана ќе мора да ги мобилизира сета своја моќ, мудрост и храброст кога ќе треба да се впушти во борба против Маквсел Лорд и Чита, негативци кои поседуваат натчовечка сила и агилност.

Слики

Вондер вуман 1984Вондер вуман 1984Вондер вуман 1984Вондер вуман 1984Вондер вуман 1984Вондер вуман 1984Вондер вуман 1984Вондер вуман 1984

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница (2008)

  image
  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги...
 • Џек Хантер и рајската sвезда (2009)

  image
  Џек Хантер добива информација дека "Небесната sвезда" е можеби во Турција. Најдобрата трага му е Амен Антаки, продавач на стари предмети, чиј син, Фауд, бил...
 • Вондер вуман (2017)

  image
  Кога еден пилот се урива и раскажува за конфликтот во надворешниот свет, Амазонката Дијана го напушта својот дом, убедена дека може да ја спречи заканата. Во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.