рејтинг: 7.6/10
Оценка на корисникот: 8/10

СОДРЖИНА

Крис и нејзиниот делумно инвалидизиран вујко живеат во рурална Данска и заедно водат фарма. Нивната неконвенционална, но сепак нежна врска изградена на дневната рутина е под предизвик кога Крис доживува љубов што ѝ го менува животот.
Крис и нејзиниот делумно инвалидизиран вујко живеат во рурална Данска и заедно водат фарма. Во нивната неконвенционална, но сепак нежна врска изградена на дневната рутина, зборовите не се потребни. Крис е доминантниот работник и таа презема мајчинска и заштитничка улога во однос на вујко ѝ. За време на компликуваното породување, Крис спасува теле и притоа е разбуден нејзиниот интерес за ветеринарството. Таа развива пријателство со зборливиот ветеринар Јоханес и полека го искусува животот надвор од фармата. Додека полека се јавува љубовта, се појавуваат прашања што можат да ѝ го сменат животот.

Слики

ВујкоВујкоВујкоВујкоВујкоВујкоВујкоВујкоВујкоВујко

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Франц (2016)

  денес
  image
  Године 1919. у Кведлинбургу, у Немачкој, млада жена по имену Ана и даље оплакује свог вереника Франца Хофмајстера који је изгубио живот у Великом рату, док живи...
 • Treni niset më shtatë pa pesë (1988)

  денес
  image
 • Добриот Вил Хантинг (1997)

  денес
  image
  Драма за бунтовниот 20-годишен чистач на МИТ, Вил Хантинг, надарен со фотографска меморија, кој се дружи со своите пријатели од Јужен Бостон, неговиот најдобар...
 • Искупување во Шошенк (1994)

  денес
  image
  Енди Дуфренс е успешен банкар кој невин е обвинет за убиство на неговата неверна соруга и на нејзиниот љубовник. Енди е осуден на две доживотни робии, кои треба...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.