СОДРЖИНА

Мудри и смртоносни китови убице владају морима. Меѓутим, како се наша планета мења, тако се и овај предатор прилагоѓава. Ове животиње су врхунски ловци и њихов плен може бити чак и велика бела ајкула.

Продуцент: Beatrice Becette, Emma Rigney

Слики

Најопаснији кит на свету

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Чувари низа (2015)

  image
  НФЛ је био домац́ин 48 Супер Боула. На сваком од њих су фотографисала четири фотографа. У ЧУВАРИМА НИЗА, редитељ Нил Лејфер прича причу о овом ексклузивном клубу...
 • Pick of the Litter (2018)

  image
  Pick of the Litter follows a litter of puppies from the moment they're born and begin their quest to become Guide Dogs for the Blind, the ultimate canine career....
 • Cowspiracy: The Sustainability Secret (2014)

  image
  Follow the shocking, yet humorous, journey of an aspiring environmentalist, as he daringly seeks to find the real solution to the most pressing environmental...
 • Колку е паметно да се прават здравствени испитувања? (2015)

  image
  Илјадници здрави луѓе прават испитувања секој ден со надеж дека предвреме ќе фатат некоја болест. Мајкл Моузли прашува колку е тоа паметно. За да открие, самиот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.