poster

Артемис Фаул

Artemis Fowl (2020)

Режисер: Kenneth Branagh

Каде да се погледне
U kinima od 28.5.20
Cineplexx

СОДРЖИНА

Артемис Фаул, чудо од дете со посебна вештина за пронаоѓање, успева да најде тајно општество со самовили, се со цел да го најде својот татко.

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Алиса зад огледалото (2016)

  денес
  image
  Алиса се враќа во волшебниот свет на Андерленд каде го наоѓа Шапкарот во ужасна состојба. Со помош од пријателите, Алиса мора да патува низ времето за да ја спаси...
 • Книга за џунглата (2016)

  денес
  image
  Могли е момче кое е одгледано од семејство волци. Но, Могли открива дека повеќе не е добредојден во џунглата кога страшниот тигар Шир Кан, кој носи лузни од...
 • Фантастични ѕверки и каде да се најдат (2016)

  денес
  image
  Врз основа на книгата на Џ. К. Ролинг, филмот ги следи авантурите на магизоологот Њут Шамандер во тајната заедница на вештерки и волшебници на Њујорк, седумдесет...
 • Жанадар из Сен Тропеа (1964)

  денес
  image
  Energični i svadljivi Krišo žuri na jug u pratnji svoje mlade kćerke Nikol dajući do znanja svojim podređenima, uključujući i pomoćnika Žeroma Žerbera, da s njim...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.