СОДРЖИНА

Скуби и групата се соочуваат со најголемата мистерија досега: заговор да се пушти кучето дух Кербер во светот. Додека брзаат да ја спречат ова “кучекалипса“, тие откриваат дека Скуби има тајно потекло и епска судбина.
Првата долгометражна авантура за Скуби Ду која е приспособена за големите екрани, претставува досега нераскажана приказна за потеклото на Скуби Ду и за најголемата мистерија на „Мистери Инк.“. „Скуб Ду!“ открива како долгогодишните пријатели Скуби и Шеги се запознаваат за првпат и како ним им се придружуваат младите детективи Фред, Велма и Дафни за да ја создадат фамозната „Мистер Инк.“. Сега, со стотина решени случаи и споделени авантури, Скуби и групата се соочуваат со нивната најголема и најпредизвикувачка мистерија досега: заговор да се пушти кучето дух Кербер во светот. Додека брзаат да ја спречат ова “кучекалипса“, тие откриваат дека Скуби има тајно потекло и епска судбина поголема отколку што некој можел да замисли.

Слики

Скуби Ду!

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Универзитет на чудовишта (2013)

  денес
  image
  Мајк Вазовски и Џејмс П. Саливан се неразделна двојка, но не било секогаш така. Вратете се во времето кога тие биле само двајца надежни студенти на Универзитетот...
 • Барби дневник (2006)

  денес
  image
  Барби је једна просечна, гимназијалка са периферије града, која у своје слободно време највише воли да свира са својим другарицама Тијом и Кертни. Када је била у...
 • Ускршњи зека (2017)

  денес
  image
  Макс, мудри градски зец, заробљен је у школи за зечеве, скривеном месту на којем крзнени малишани од породице лукавих лисица крију наважнију од свих драгоцености...
 • Барби и 12 принцеза балерина (2006)

  денес
  image
  Некада давно био једном један дворац из кога се увек чула музика. У овом дворцу није живела само једна или две принцезе, него дванаест принцеза и њихов отац,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.