рејтинг: 7.5/10
Оценка на корисникот: 7/10

СОДРЖИНА

Сви су говорили да је Кеси млада жена која обеќава… док није дошло до мистериозног догаѓаја који је нагло преокренуо њену будуќност. Али ништа у њеном животу није онакво каквим се чини: она је опако паметна, лукава и ноќу води тајни, двоструки живот. Неочекивани сусрет пружи ќе Кеси нову шансу да исправи прошлост у овој узбудљивој и дивље узбудљивој причи.

Прегледи


Прегледано од hymie
петок, 16 април 2021 07:46
There have been many angry films made over the past twelve months – activist documentaries on one side, morally reprehensible bile-spewing exploitation on the other – but there is an even-keeled nature to even the most socially progressive films being made these days. The anger has moved online, I suppose, and mainstream genre films have moved to doing s**t like having a character spout “F**k rich people!” to apparent standing ovations.

Emerald Fennell’s Promising Young Woman,... (повеќе)
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Архитект (2006)

  денес
  image
  Лео Вотерс (Ентони ЛаПаља, “Без трага“) е еден уреден мечтател и архитект од Чикаго кој не може да се пожали на отсуство на обврски. Еден ден, со петиција в раце,...
 • Издајник по нашем укусу (2016)

  денес
  image
  Адаптација романа Џона ле Кареа. Млади професор са Оксфорда и његова девојка одлазе на одмор на карипско острво Антигву. Тамо упознају руског милијардера који...
 • Кеш (2010)

  денес
  image
  По една полициска потера, торба полна со пари исфрлена од автомобилот во бегство, му паѓа на Сем Фелан (Крис Хемсворт) буквално пред нозе. Тој ја носи торбата...
 • Мистериите на Хроникл: Крвава лоза (2019)

  денес
  image
  Следната едиција на крими подкастот на Алекс Мекферсон ги води неа и колегите од Хроникл во блискиот Меклин, каде што истражуваат смрт којашто полицијата ја смета...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.