СОДРЖИНА

Ово је друга филмска верзија популарне новеле награѓиваног писца Ире Левина. Када Џонатан Корлис схвати да би трудноќа његове тајне девојке могла да упропасти односе са њеним богатим оцем, одлучује да је се реши. Вешти Џонатан учиниќе све да би њена смрт изгледала као самоубиство. Одлучан да се домогне богатства, одлази у Њујорк да би завео Елен, сестру близнакињу његове девојке. Корлису успева да шармира Елен, али њено настојање да расветли смрт своје сестре доводи до још једног убиства.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кум 2 (1974)

  понеделник
  image
  Продолжението на сагата за семејството Корлеоне го прикажува животот на младиот Вито во Сицилија и во Њујорк во 1910-тите, а го следи и Мајкл во 1950-тите додека...
 • Сушата (2020)

  понеделник
  image
  Сојузниот агент Арон Фолк се враќа во родниот град по 20 години за да присуствува на погреб на пријател кој наводно ја убил жена му и детето пред да се самоубие....
 • Ѓавол во син фустан (1995)

  понеделник
  image
  Афроамериканец е најмен да најде жена и се сплеткува во полициски скандал кој вклучува убиства.
 • Божје дете (2013)

  понеделник
  image
  Потресна прича о Лестеру Баларду из руралног дела Тенесија, чија је одлучност да се клони друштва почетком 1960-их резултирала његовом трансформацијом у анималног...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.