СОДРЖИНА

„На оние што те следат“ се одвива длабоко во дивините на Апалачи, каде што верниците ракуваат со смртоносни змии за да се докажат пред Бога. Филмот раскажува приказна за ќерката на свештеникот која чува тајна што ја раскинува заедницата.
Длабоко во Апалачи, свештеникот Семуел Чајлдс (Волтон Гогинс) претседава со изолирана заедница на ракувачи со змии, тајна секта на пентакосталци кои по своја волја ги чуваат отровните змии за да се докажат пред Бога. Додека неговата посветена ќерка Мара (Алис Енглерт), се подготвува за својата венчавка под будното око на Хоуп Слотер (Оскаровката Оливија Колман), откриена е опасна тајна и таа е принудена да ѝ се спротивстави на смртоносната традиција на црквата на нејзиниот татко.

Слики

На оние што те следат

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хартов рат (2002)

  петок
  image
  Брус Вилис глуми заточеног официра који одбија да одустане од своје борбе против нациста у овој напетој авантури из Другог светског рата. Иако је пуковник...
 • Лов (2012)

  петок
  image
  Лукас, васпитач у малом месту, коначно је, после болног развода, стао на ноге. Има сталан посао, пријатеље са којима ќе попити пиво и провеселити се после лова, а...
 • Адриа Блуес (2013)

  петок
  image
  Тони Рифф, босанска рок звијезда из 80-их, током рата је дошао у Словенију и оженио своју обожаватељицу Соњу. Од тада ништа не ради него га уздржава супруга која...
 • Свемир измеѓу нас (2017)

  петок
  image
  У свемирској авантури, спејс шатл креќе у прву мисију колонизације Марса, али одмах након полетања сазнају да је једна астронауткиња трудна. Убрзо након слетања...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.