poster

Моје талијанско вјенчање

Tony 'n' Tina's Wedding (2004)

Режисер: Roger Paradiso

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 3.9/10

СОДРЖИНА

Комедија о двјема талијанским обитељима са различитим погледима на свијет које се окупљају ради једног лудог вјенчања. Главну улогу тумачи популарна Мила Кунис, звијезда хитова „Злочесте маме” и „Шпијун који ме напуцао”.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пијани родители (2019)

  image
  Откако ја испраќа својата ќерка единица на факултет, една двојка од средната класа (Алек Болдвин и Селма Хаек) се обидува да ги скрие своите финансиски проблеми...
 • Слободниот ден на Ферис Булер (1986)

  image
  Метју Бродерик игра слободоумен тинејџер кој кова план како да земе слободен ден од школо. Со некомпетентниот директор зад петици, Ферис и пријателите одат на...
 • Тест (2021)

  image
  Врвниот шпански продуцент „Атресмедија“ и режисерот на комедии Дани де ла Орден одново се здружуваат за да го испорачаат „Тест“, интелигентна комедија за пари,...
 • L'universale (2016)

  image
  The story of 3 friends and the Cinema Universale, a film theatre in Florence where the real show was the audience.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.