poster

The Stone Killer

The Stone Killer (1973)

Режисер: Michael Winner

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.2/10

СОДРЖИНА

Лоу Торреy је врхунски детектив из Неw Yорка чије се пребруталне методе не свиѓају градским оцима. Због својих бескомпромисних начина рјешавања проблема, Торреy бива административно пребачен у Лос Ангелес да мало тамо прави штету. Тијеком рутинског ухиќивања у Л. А.-у, Торреy открива потенцијалну велику завјеру. Након што наједном почну нестајати свједоци једног убојства са сличном прошлошќу, клупко се почиње одмотавати, а сви трагови воде до шефа сицилијанске мафије у Неw Yорку и њеног шефа Дон Алберта Весцарија...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Меморија (2017)

  вторник
  image
  Големиот Весли Снајпс ја толкува улогата во ова СФ остварување. Петмина пријатели заминуваат на одмор во куќичка покрај езерото, каде очекуваат само добра забава....
 • Претња метеора (2010)

  вторник
  image
  Огроман метеор улажи у орбиту Земље и прави пустош. Једна породица има само један циљ - да преживи.
 • Клуб на смртта (2020)

  вторник
  image
  Полицијата открива елитен боречки клуб со седум подземни нивоа, исполнети со мртви тела на безбројни борци. Само еден човек е оставен жив. Специјалната единица...
 • Непобедиви 3: Искуплување (2010)

  среда
  image
  Руски затвореник, Бојка, со тешка повреда на коленото, која ја претрпе на крајот од „Непобедливи 2“, веќе не е затвореникот од кого се плашат сите. Толку...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.