СОДРЖИНА

Смештен у свет будуќности, где људи могу да контролишу друге људе у огромном мулти-плејер интернет окружењу, главна играчка звезда игрице „Слејерс“ покушава да поврати своју независност суочивши се са творцима игре.
Џерард Батлер тумачи лик Кејбла, осуѓиваног криминалца и светски познатог супер-војника у ултимативној мулти-плејер игрици „Слејерс“. Људи-контролори управљају мислима и поступцима стварних затвореника који се боре у хипер-интензивном окружењу – где је циљ слобода, а казна је смрт. Али када Кејбл изненада одлучи да жели да изаѓе из игрице, његова побуна запрети наопаким плановима творца игре Кена Касла (Мајкл Ц. Хол, „Декстер“) којег ништа неќе зауставити у покушају да уништи одбеглог командоса у овом напетом трилеру набијеном акцијом.

Слики

ГејмерГејмерГејмерГејмерГејмерГејмерГејмерГејмерГејмерГејмерГејмерГејмерГејмерГејмер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Умешноста на војувањето (2000)

  понеделник
  image
  Шо е оперативец на таен одред при Соединетите Нации во кој шпионирањето и квази-етичките тактики се користат поради обезбедувањето на мирот и кооперативноста....
 • Смртоносни машини (2018)

  понеделник
  image
  Илјадници години откако катаклизмичните настани ја избришаа нацијата каква што ја знаеме, човештвото се прилагоди на новите услови и разви нов начин на живот....
 • Мортал Комбат (2021)

  понеделник
  image
  MMA борецот Кол Јанг ги бара најголемите боречки шампиони на Земјата за да се обединат против непријателите од Надворешниот свет во напната борба за универзумот.
 • Тунелски cтаорци (2008)

  понеделник
  image
  За време на војната во Виетнам, американски специјалец е испратен да гони и да убие виетнамски војник. Се води борба човек на човек во бескрајните тунели во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.