poster

Четири деца и Нештото

Four Kids and It (2020)

семејни, фантастика | Обединетото Кралство, Ирска
Режисер: Andy De Emmony

рејтинг: 5.1/10
Оценка на корисникот: 7.2/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Приказната следи четири деца на семеен одмор во Корнвол. На плажата среќаваат суштество наречено Псамид со моќ да остварува желби. Исто така се среќаваат и со локалниот чудак Тристан што сака да го фати Псамид за сопствена добивка.
Новиот пар Алис (Пола Патон) и Дејвид (Метју Гуд) ги носат нивните не баш ентузијастички деца на семеен одмор во колиба во Корнвол за да се запознаат за првпат. Одморот неочекувано ескалира кога децата откриваат магичен (и многу намќорест!) Псамид на локалната плажа, суштество со моќ да исполнува желби. Исто така се среќаваат и со локалниот чудак Тристан (Расел Бренд), кој сака да го фати Псамид за сопствена добивка. Авантурата што следува ги зближува новите браќа и сестри и ги учи како да ја прифатат новонајдената среќа на нивните родители.

Слики

Четири деца и НештотоЧетири деца и НештотоЧетири деца и НештотоЧетири деца и НештотоЧетири деца и НештотоЧетири деца и НештотоЧетири деца и НештотоЧетири деца и НештотоЧетири деца и НештотоЧетири деца и НештотоЧетири деца и Нештото

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Kur po Xhirohej një film (1981)

  петок
  image
 • The Boy, the Dog and the Clown (2019)

  петок
  image
  A young boy, Adrien, grieving over the loss of his father, meets a sad, down-on-his-luck clown who can perform incredible feats of magic. After Adrien gets lost...
 • Хладна кожа (2017)

  сабота
  image
  Године 1914, одмах након убиства Франца Фердинанда које је изазвало почетак Првог светског рата, пароброд стиже на пусто острву на самом крају Антарктичког круга,...
 • Машиновозачот (2008)

  денес
  image
  62 годишниот Јеремиах Вилсон е навистина мајсторот за возови од Виламет Западно од Железничката пруга. Тој живее, диши, и јаде железнички пруги. Кога Брет Банер,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.